Santiniho kaple vede na úvod

Jan Martínek

Biologicky zvaný Mumínek (bílý) má své ortogonální dvojče (tzv. Mumínka černého). Pochází z velkolíhně talentů v Ostrově nad Ohří. Studuje experimentální biologii rostlin na Přírodovědecké fakultě UK v Praze a na Běstvině se často vyskytuje poblíž laboratoře.

Mumínek je umělecky nadaný jedinec. Dobře si rozumí s fotografickou technikou, mikroskopy a vyzná se v práci s fluorescenčními barvivy. Tyto dovednosti mu dohromady vynesly řadu ocenění za mikrofografii. Je též chovatelem tří potkanů, přestože nefluoreskují. V souvislosti s nimi ale příliš tvůrčího smýšlení neprojevil, neboť potkani mají místo jmen čísla. Nebo jména ve formě čísel? Dva, tři, čtyři.

Tereza Nedvědová

Pochází z Českých Budějovic, kde by chtěl žít každý. Mnohem víc času ale tráví v Praze, kde studovala biologii a medicínu. Zda chtěla léčit kupříkladu miříkovité rostliny nebo léčit rostlinami miříkovitými, není známo. Nyní je z Terezy kardiolog.

Díky atletické průpravě předběhne na Běstvině úplně všechny. Během populárních biologicko-chemických utkání ve volejbale zastrašuje chemiky exkluzivní kolenovou ortézou, nikdo však nikdy nezapochyboval, že i bez ortézy by podávala ohromující volejbalové výkony!


Jan Novák

Honza Novák je typický Pražák s tradičním českým jménem. Jeho webovou anonymitu mu leckdo závidí. Zároveň je i typický běstvinský univerzál, jenž se jako student aktivně účastnil biologických i chemických programů, aby nakonec skončil (nebo začal?) na 1. lékařské fakultě UK v Praze.

Jako lékař urolog přednáší na Běstvině fyziologii a buněčnou biologii a občas zabrousí i do praktické medicíny. Když nepřednáší, ukázkově se stará o účastníky biologické sekce např. tak, že jim vypráví vtipy. Honza se na Běstvině stal slavným, když jeho nosohltan poznal syntetický latex. S faktem, že od jisté doby vůbec nechrápe, to ale nijak nesouvisí.

Jana Pilátová

Alespoň část krve, jež v Janě koluje, je chodská. Z venku to ale poznat nejde. Při seznámování lehce mate okolí svou maskulinní přezdívkou Jeníček, člověk si však velmi rychle zvykne na to, že Jeníček je jméno děvčete. Studuje Přírodovědeckou fakultu UK a často vzpomíná na modrý bicykl, jenž jí bylo před fakultou zcizen.

Za jejích běstvinských let se účastnila snad všech turnajů a organizátoři si tehdy kladli otázku, zda by soutěžila i v potápění, byla-li by taková soutěž vypsána. Běstvinské sportovní zkušenosti úspěšně projektuje do pražského života, začala například koketovat s golfem. Kromě toho je velkým fanouškem cestování a turismu.


Bývalí členové týmu

Během let se mezi běstvinskými biooddíláky vystřídala spousta kamarádů. Mezi nimi i: