Santiniho kaple vede na úvod

Běstvinský stát aneb kronika roku osmnáct

publikováno v srpnu 2018

napsal MHK

Roky končící osmičkou sehrály stěžejní roli v dějinách Čech, Moravy a Slezka. Rok 2018 se do dějin zapíše jako rok, kdy vznikl Běstvinský stát.

Běstvinské podzimní prázdniny

publikováno v listopadu 2017

napsal Vojta Laitl, t. č. Gymnázium Ostrov

I když bývá dobrým zvykem poděkovat až na konci, patří hned na začátku naše poděkování Lence, Sašovi, Aničce a εφ za uspořádání běstvinských podzimních prázdnin. Nahlédněte do deníku účastníků této skvělé akce!


Limitně submaratonský cross

publikováno v říjnu 2017

napsal Vojta Laitl, t. č. Gymnázium Ostrov

Nejen duchem živ jest člověk. O tom se mohli o běstvinském víkendu na vlastní kůži přesvědčit chovanci, kteří dali před plážovým povalečstvím nebo hradními túrami přednost všestrannému rozvoji téměř v duchu antické kalokagátie, harmonického rozvoje a posilování těla a mysli. Bohužel jsme nemohli projevit svou nahotu jako řečtí atleti, tento ušlechtilý záměr zhatilo počasí. Ale nepředbíhejme.

Víc vzrušující než by se dalo čekat

publikováno v září 2017

napsala Lenka Kolářová

Přestože je kurz plážového povalečství konaný na nedalekém koupališti výlet s mnohaletou tradicí, byl letos svým způsobem výjimečný a vzrušující.


Tvrďák Boris na dlouhé štrece

publikováno v srpnu 2017

napsal Vláďa Palivec

Krásného prvního pátečního rána se početná skupinka (rozuměj přibližně 25 lidí) vydala na výlet okolo tří zborcenin. Členem skupiny byl dokonce i drsňák jménem Boris. Celou cestu mu nebylo nějak moc dobře a byl z toho celý zelený.

Hledání múz

publikováno v srpnu 2017

napsala Tereza Němcová, t. č. Gymnázium Hořice

Nabídka celodenních výletů byla bohatá: plážoví povaleči, cesta přes tři hrady, maraton se Slavíčkem a další. Přesto ani jedno z toho nenadchlo pár bláznů, kteří se vydali do nedalekého okolí hledat múzy.


Cena Alberta Damašky

publikováno v srpnu 2017

napsal MHK

Majitelů oranžových žigulíků je jako šafránu, tedy málo. O to víc nás potěšilo, že jsme se několik dní mohli kochat jedním z nich na Běstvině. Jeho zachovalá karoserie zaparkovaná na basketbalovém hřišti, interiér vyvedený v světlé kůži, motor většinu času odkrytý i s jeho precizně vysoustruženými křivkami, prostě radost pohledět.

Běstvina Staff

publikováno v červenci 2017

napsal MHK

Račte se naučit American smile. Ústa pootevřená na tři prsty, zuby září směrem k aparátu, jazyk schovaný, výraz jakoby jste právě vyhráli v loterii. Nabízíme 19 upřímných úsměvů od běstvinského osazenstva. Běstvina se totiž náramně povedla. Medailonky těhle joudů najdete v sekci "lidé".


Běstvina 2017 Crew

publikováno v červenci 2017

napsal MHK

Další Běstvina je za námi. Letos přivítala přes 120 účastnic a účastníků ze všech 14 krajů České republiky. Nejvíce zastoupený byl kraj Jihomoravský následovaný krajem Středočeským a Jihočeským. Pohlavní vyrovanost byla téměř dokonalá, stejně jako proporční zastoupení Čechů, Moraváků a Slezanů. Každý se nechal vyfotit a dostal tak možnost užít si svých 200 ms slávy v klipu Běstvina Crew. Těšíme za zase za rok!

Výjezdní zasedání v Jáchymově

publikováno v dubnu 2017

napsal MHK

Letošní LOS v Běstvině se nezadržitelně blíží, a proto bylo potřeba doladit řadu věcí. Ladící prostředí jsme zvolili v Jáchymově v rekreační zařízení Vysoké školy chemicko-technologické. A volba to byla víc než skvělá (díky Vláďo!).1
2