Santiniho kaple vede na úvod

Běstvina 2019 Crew

publikováno v červenci 2019

napsal MHK

Letošní Běstvina je v plném proudu. Účastníků je víc než 120, k tomu oddíláci, předášející, sem tam nějaký host, prostě spousta lidí se slabostí pro přírodní vědy, Každý se nechal vyfotit a dostal tak možnost užít si svých 100 ms slávy v klipu Běstvina Crew 2019 a k tomu 45 cm2 na table, co nám viselo před jídelnou.

Výběr účastníků ChO a BiO na Běstvinu 2019

publikováno v květnu 2019

napsal Houser a MHK

Už víme, kdo letos pojede na Běstvinu.


Běstvina na webu www.vesmir.cz

publikováno v prosinci 2018

napsal MHK

Mezinárodní chemická olympiáda, která v roce 2018 proběhla v Bratislavě a Praze, přinesla spooustu příležitostí. Jednou z nich bylo i sepsání článku o životě mladých chemiků v Česku. Jak Michal a Petr píší, je vše jen ne fádní, a dokládají to mimo jiné i Letním odborným soustředěním v Běstvině.

Běstvina's Not Dead

publikováno v prosinci 2018

napsal MHK

Speciální edice letošních triček získala popularitu a tak jsme se rozhodli jich pár tuctů dotisknout.


Běstvinský stát aneb kronika roku osmnáct

publikováno v srpnu 2018

napsal MHK

Roky končící osmičkou sehrály stěžejní roli v dějinách Čech, Moravy a Slezka. Rok 2018 se do dějin zapíše jako rok, kdy vznikl Běstvinský stát.

Běstvinské podzimní prázdniny

publikováno v listopadu 2017

napsal Vojta Laitl, t. č. Gymnázium Ostrov

I když bývá dobrým zvykem poděkovat až na konci, patří hned na začátku naše poděkování Lence, Sašovi, Aničce a εφ za uspořádání běstvinských podzimních prázdnin. Nahlédněte do deníku účastníků této skvělé akce!


Limitně submaratonský cross

publikováno v říjnu 2017

napsal Vojta Laitl, t. č. Gymnázium Ostrov

Nejen duchem živ jest člověk. O tom se mohli o běstvinském víkendu na vlastní kůži přesvědčit chovanci, kteří dali před plážovým povalečstvím nebo hradními túrami přednost všestrannému rozvoji téměř v duchu antické kalokagátie, harmonického rozvoje a posilování těla a mysli. Bohužel jsme nemohli projevit svou nahotu jako řečtí atleti, tento ušlechtilý záměr zhatilo počasí. Ale nepředbíhejme.

Víc vzrušující než by se dalo čekat

publikováno v září 2017

napsala Lenka Kolářová

Přestože je kurz plážového povalečství konaný na nedalekém koupališti výlet s mnohaletou tradicí, byl letos svým způsobem výjimečný a vzrušující.


Tvrďák Boris na dlouhé štrece

publikováno v srpnu 2017

napsal Vláďa Palivec

Krásného prvního pátečního rána se početná skupinka (rozuměj přibližně 25 lidí) vydala na výlet okolo tří zborcenin. Členem skupiny byl dokonce i drsňák jménem Boris. Celou cestu mu nebylo nějak moc dobře a byl z toho celý zelený.

Hledání múz

publikováno v srpnu 2017

napsala Tereza Němcová, t. č. Gymnázium Hořice

Nabídka celodenních výletů byla bohatá: plážoví povaleči, cesta přes tři hrady, maraton se Slavíčkem a další. Přesto ani jedno z toho nenadchlo pár bláznů, kteří se vydali do nedalekého okolí hledat múzy.1
2