Santiniho kaple vede na úvod
 

Hledání múz

publikováno v srpnu 2017

napsala Tereza Němcová, t. č. Gymnázium Hořice

Nabídka celodenních výletů byla bohatá: plážoví povaleči, cesta přes tři hrady, maraton se Slavíčkem a další. Přesto ani jedno z toho nenadchlo pár bláznů, kteří se vydali do nedalekého okolí hledat múzy.

Cesta lesem byla sama o sobě inspirující a povzbuzovala naše umělecké duše, ať už malířské, básnické, či zpěvácké. Abychom mohli naše múzy vnést na papír, usadili jsme se v altánku uprostřed lesa. Poskytl nám útulné místo před blížícím se deštěm. Někteří z nás napsali báseň, nakreslili obraz, ale většina si povídala a hrála různé slovní hry.

Déšť zmizel za Železnými horami a hledači múz vyrazili do civilizace (čtěte: do Seče), kde doplnili své skromné svačinové balíčky a zásoby na další týden soustředění. Cesta zpět vedla opět do altánku, kde jsme rozdělali oheň, odpočinuli si a popovídali. Za krásného slunečného počasí jsme se vydali na cestu zpět do tábora. Netrvalo dlouho a strhl se veliký liják. Do tábora jsme došli promočení na kost, ale s úsměvem na tváři, protože jsme si hledání múz užili.

./i/hledani-muz-01.gif ./i/hledani-muz-02.gif ./i/hledani-muz-03.gif ./i/hledani-muz-04.gif ./i/hledani-muz-05.gif ./i/hledani-muz-06.gif

zpět na blog