Santiniho kaple vede na úvod
 

Limitně submaratonský cross

publikováno v říjnu 2017

napsal Vojta Laitl, t. č. Gymnázium Ostrov

Nejen duchem živ jest člověk. O tom se mohli o běstvinském víkendu na vlastní kůži přesvědčit chovanci, kteří dali před plážovým povalečstvím nebo hradními túrami přednost všestrannému rozvoji téměř v duchu antické kalokagátie, harmonického rozvoje a posilování těla a mysli. Bohužel jsme nemohli projevit svou nahotu jako řečtí atleti, tento ušlechtilý záměr zhatilo počasí. Ale nepředbíhejme.

7. července 2017 od rána do večera doslova probíhal druhý ročník běstvinského submaratonu či, slovy vedoucího výpravy, limitně submaratonského crossu. Vedoucím skupiny běžců nebyl nikdo jiný než běstvinský běžec, teolog a profesor fyzikální chemie Petr Slavíček, který si pro tento účel a v souvislosti se svým budoucím kariérním růstem ve zmíněném oboru zvolil jméno Ausgedinge.

Zvolená trasa vedla z Veselého Kopce - návštěvu skanzenu jsme si nemohli nechat ujít. Následně jsme za podpory zdravotně zásobovacího vozu Ivy Gergelitsové pokračovali Slavíčkovou krajinou. Zde je nicméně míněn malíř Antonín Slavíček, proto jsme samozřejmě nemohli vynechat Kameničky. Provázena střídáním mrholení, deště, turistického počasí a pravých červencových teplot uběhla celá skupina 28,65 kilometru a čtyři nadšenci se následně pokusili zdolat pomyslnou cestu z Maratónu do Atén. Jen kvůli tehdejší nevytrénovanosti autora tohoto článku se to nepodařilo, a z kýžených 41,195 kilometru nám nakonec chybělo 4,885 km. Příště.

Celý výlet jsme zakončili vydatným pozdním obědem a lehkou brzkou večeří v jednom a vycházkou na zříceninu hrádku Lichnice, odkud nás bouřka vyhnala z vyvýšeného místa sloužícího pravděpodobně jako bleskosvod.

Nενικηκαμεν - zvítězili jsme! Veliký dík za to samozřejmě patří vedoucímu a zdravotnici celé výpravy! A pokud jste alespoň duchem příznivci kalokagátie, přidejte se napřesrok k nám...

zpět na blog