Santiniho kaple vede na úvod
 

Běstvinský stát aneb kronika roku osmnáct

publikováno v srpnu 2018

napsal MHK

Roky končící osmičkou sehrály stěžejní roli v dějinách Čech, Moravy a Slezka. Rok 2018 se do dějin zapíše jako rok, kdy vznikl Běstvinský stát.

Stát Běstvina byl založen hned první večer letošního soustředění a po vzoru Obce sokolské nebo Slovenska rozdělen do osmi žup. Na velkém shromáždění byli představeni župani a županí a došlo k volbě pyžamanů a pyžažen, jež měli reprezentovat hlas lidu každé župy. Úspěšné absolvování legislativního kolečka s Osobním pussem vedlo k získání trička, jako vždy vzácného artefaktu Běstviny. Letos dokonce vyvedeném ve třech státnických barvách - fialové, žluté a šedé.

Hateman Kotek se stal důstojným vůdcem nově vzniklého státního uskupení, které postupně začalo budovat všechny státnické potřebnosti. Vlajka, státní znak, hymna, korunovační klenoty, měna, armáda, vyznamenání, zahraniční víza, to je jen krátký výčet toho, co vše moderní stát potřebuje a co bylo potřeba zajistit i pro Běstvinu. Biologické i chemické vzdělávání probíhalo i tak, nebo možná díky tomu, zcela plynule jako tok plynu plynovodem. Sešity se plnily rovnicemi, organickými schématy, buňkami i botanikou, a občané se tetelili blahem, jak že to jsou přírodovědně vzdělaní. Za hranicemi se ovšem nerušeně schylovalo k tragédii.

Okolní stát Hovnistán připravoval invazi. Špión Michal selhal při sabotáži zbraně hromadného ničení lokalizované napravo od cesty z Běstviny na Pařížov. Jen o vlásek unikl z mučení v továrně na kečup, aby předal zprávu o stavu do Generálního štábu. V sobotu v noci vypula kontraoperace s cílem infiltrovat se na ministerstvo obrany a zničit bombu na nejvyšší hoře Hovnistánu. Tým Hořící brambora ve složení Lucka Kubíčková, Mirka Novoveská, Anička Kovárnová a Martin Crhán uspěli jako první a stali se věčně slavnými vítězkami a vítězem Opravdového Běstvinského Dobrodružství (OBD).

Jelikož se povedlo naskladnit několik rozměrných pneumatik, proběhla 1. běstvinská gulympiáda, letos pod rouškou letní noci. Navštívala nás a zahrála nám kapela Jazzevec, proběhl tradiční turnaj ve stolním tenise (gratulujeme Michalu Horáčkovi). Byl ustaven Běstvinský sbor, který při návštěvě profesora Michla (University of Colorado, USA) vytřihl dva dechberoucí kusy. Jedno ráno jsme si také zatančili uprostřed lesa na hit letošní Běstviny od německé kapely Seeed:

Druhá středa byla vyhrazena oslavě státního svátku. Navštívil nás Donald Tyrkys Trump. S Kim Čong Cigim Unem si potřásli pravicí a vyleštili bombu (helia). Hateman Kotek obdržel darem přírodovědný časopis Vesmír z roku jeho narození, pohovořil se zástupcem Bavorska a políbil se s prezidentem Francie Emanuelem Houserem Macronem. Následující volná zábava byla tím nejlepším možným zakončením tohoto slavnostního dne.

Přestože soustředění po 14 dnech dospělo ke svému konci, nikdo z nás ani koutkem oka nezapochyboval, že Běstvinský stát bude vzkvétat i nadále. Nezbývá než popřát úspěšný start v novém školním roce, soustu zábavy s přírodovědnými olympiádami, veselé Vánoce a pro jistotu i Velikonoce. Těšíme se nejpozději za rok na nové taškařice a nadkritické množství chemie, biologie, léta a probdělých nocí.

PS: tady můžeš mrknout na galerii fotek

zpět na blog