Martin Balouch

Martin patří k nejčerstvějším akvizicím běstvinského oddělení lidských zdrojů (podobně jako Lenka). V žilách mu koluje slovácké krev. Je fanouškem moravských produktů a reálií obecně. Studuje chemii na Vysoké škole chemicko-technologické, ačkoli byl jistou dobu univerzitně promiskuitní.

Martin je stříbrný medailista 46. Mezinárodní chemické olympiády v Hanoji. Zajímá se o fyzikální chemii a chemické inženýrství a ráno mu nedělá problémy kvůli chemickým zájmům velmi brzo vstávat. Je vášnivým hráčem stolního tenisu. Mnoho účastníků LOS v Běstvině (snad kromě Lukáše Mikulů) se o tom během běstvinských turnajů posledních let důkladně přesvědčilo, když měli možnost s Martinem prohrát.

 

Martin Balouch

Michal H. Kolář

Jeho nelibost k rajčatům je známější než jeho jméno. Den na Běstvině, kdy se podává rajčatovo-brokolicovo-sýrový mls, obvykle v koutě o hladu protrpí, protože rajčata z mlsu nejdou vybrat...

Studoval na Přírodovědecké fakultě UK a ÚOCHB AV ČR v Praze a vědeckou činnost předvádí v Institutu Maxe Plancka pro biofyzikální chemii v Gotinkách v Německu. Na Běstvině seznamuje účastníky s kupeckými i nekupeckými počty, někdy zabrousí do oblastí fyzikální či obecné chemie. Dělá mu radost všechny na Běstvině fotografovat a lituje, že během soustředění nemůže spávat v iglú.

 

Michal H. Kolář

Lenka Kolářová

Lenka tvoří dohromady s Martinem Balouchem nejčerstvější akvizici oddělení lidských zdrojů na Běstvině. Shoda příjmení s Michalem prý nebyla při výběru zohledněna. Jako studentka chemie na Vysoké škole chemicko-technologické má velmi blízko ke studentům a mladým lidem obecně. Ráda se proto stará o oddíly účastníků, kteří jsou mladí z definice, a vlastně o veškerý táborový personál. Personálu se totiž daří své relativní stáří úspěšně skrývat.

Všichni obdivují její hbité prsty, jimiž obsluhuje dotyková komunikační zařízení (např. telefon). Lenka se ráda myje pánskými modely sprchových gelů. Jedinou výjimku tvoří vlasová kosmetika, kterou Lenka preferuje dámskou, a to s vůní růží.

 

Lenka Kolářová

Tomáš Kubař

Tomáš Kubař se slzou v oku vzpomíná na účast na Běstvině v letech 96-98 a svého oddílového vedoucího ještě-dlouho-ne-docenta Honzu Kotka. Chemii se dále vyučil na Přírodovědecké fakultě v Praze a nyní bádá a učí na Technickém institutu v Karlsruhe v Německu. Při své práci počítá molekuly, k dnešními dni už je u čísla 4370227.

Tom se na Běstvině stará o to, aby účastníci nepřistupovali na nelegální www stránky a naopak aby nelenili, chopili se míče či švihadla a protáhli svá těla. Mimoto podporuje Housera v zavádění germanismů a plážového povalečství. Má rád modré slony a s oblibou řídí autobus.

 

Tomáš Kubař

Luděk Míka

Luděk, kterému nikdo neřekne jinak než Lumec, má ještě v živé paměti vzpomínky na červenec roku 2004, kdy odjel rodičům na čtrnáct dní na Běstvinu a vrátil se změněný k nepoznání. Obzvláště co se barvy oblečení týče... Jeho prvním oddílovým vedoucím byl, v té době ještě ne-hlavní-vedoucí Honza Kotek. V následujících letech vystřídal i ostatní vzory oddíláků.

Protože pracuje raději rukama než hlavou, na LOS vede komando bílých plášťů, čili trénuje účastníky v praktické chemii. Stejně tak se stará o večerní vyžití těch, kteří už nechtějí koukat do knih ani se honit za kopacím míčem. Po večerech myje nádobí a rád se vyskytuje všude, kde je oheň – třeba při zapalování táboráku.

 

Luděk Míka

Vladimír Palivec

Vláďa představuje nejmodernější model běstvinských vedoucích. Je svěží, pohledný a výkonný, množství jeho volného času se limitně blíží nekonečnu, a naopak běstvinské stereotypy nechává na bodu mrazu. Je produktem velkolíhně nadaných chemiků v Ostrově nad Ohří.

Studuje doktorský program na VŠCHT v Praze a mimo to se věnuje výpočetní chemii na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Nejčastěji se vyskytuje v blízkosti půvabných dívek nebo svého červeného batohu. Vláďovou pihou krásy jsou křivé palce na nohou, což obvykle ani dívkám, ani červenému batohu nijak nevadí.

 

Vladimír Palivec

Petr Slavíček

Spolu s Honzou Kotkem patří Petr Slavíček k největším pamětníkům, neboť na Běstvinu přijel poprvé jako mladý holobradý studentík mezi prvním a druhým ročníkem gymnázia v roce 1991. Dnes sice musí občas oholit tváře, však mladický duch tomuto profesorovi působícímu na VŠCHT v Praze zůstal. Je velkolepým velitelem ranních rozcviček a přednáší fyzikálně-chemickou tematiku.

Jako známý vegetarián plně podporuje Zuzčiny snahy o omezení tučného masa a zezelenění jídelníčku. Má nepřehlédnutelný cit pro puritánsky čistou češtinu, podle všech zjištění ale není natolik starý, aby se osobně podílel na díle obrozenců 19. století, ač by jistě rád.

 

Petr Slavíček

Extended:

Na organizaci chemického programu se podílí řada dalších lidí, z nichž někteří na Běstvině stráví každoročně mnoho dní. Patří k nim především:

  • Petr Cígler
  • Tomáš Fiala
  • Jan Havlík
  • Jakub Hraníček
  • Martin Kuchař
  • Lukáš Mikulů
  • Adam Přáda
  • Saša Zaykov
  • a další