Santiniho kaple vede na úvod

Martin Balouch

Martin patří k nejčerstvějším akvizicím běstvinského oddělení lidských zdrojů. V žilách mu koluje slovácké krev. Je fanouškem moravských produktů a reálií obecně. Studuje chemii na Vysoké škole chemicko-technologické, ačkoli byl jistou dobu univerzitně promiskuitní.

Martin je stříbrný medailista 46. Mezinárodní chemické olympiády v Hanoji. Zajímá se o fyzikální chemii a chemické inženýrství a ráno mu nedělá problémy kvůli chemickým zájmům velmi brzo vstávat. Je vášnivým hráčem stolního tenisu. Mnoho účastníků LOS v Běstvině (snad kromě Lukáše Mikulů) se o tom během běstvinských turnajů posledních let důkladně přesvědčilo, když měli možnost s Martinem prohrát.

Michal H. Kolář

Jeho nelibost k rajčatům je známější než jeho jméno. Den na Běstvině, kdy se podává rajčatovo-brokolicovo-sýrový mls, obvykle v koutě o hladu protrpí, protože rajčata z mlsu nejdou vybrat...

Michal studoval na Přírodovědecké fakultě UK a ÚOCHB AV ČR v Praze. Hned po doktorátu vyrazil na zkušenou do Německa a postupně poznal výzkumné ústavy poblíž Cách a Gotinek. Nyní už kotví na VŠCHT v Praze a věnuje se studentům, studentkám, a velkým biomolekulám. Na Běstvině propojuje fyzikální a obecnou chemii s matematikou a biochemií. Mimo to mu dělá radost všechny na Běstvině fotografovat a lituje, že během soustředění nemůže spávat v iglú.


Tom Kubař

Tom se slzou v oku vzpomíná na účast na Běstvině v letech 96-98 a svého oddílového vedoucího ještě-dlouho-ne-docenta Honzu Kotka. Chemii se dále vyučil na Přírodovědecké fakultě v Praze a nyní bádá a učí na Technickém institutu v Karlsruhe v Německu. Při své práci počítá molekuly, k dnešními dni už je u čísla 4370228.

Tom se na Běstvině stará o to, aby účastníci nepřistupovali na nelegální www stránky a naopak aby nelenili, chopili se míče či švihadla a protáhli svá těla. Mimoto podporuje Housera v zavádění germanismů a plážového povalečství. Má rád modré slony a s oblibou řídí autobus.

Luděk Míka

Luděk, kterému nikdo neřekne jinak než Lumec, má ještě v živé paměti vzpomínky na červenec roku 2004, kdy odjel rodičům na čtrnáct dní na Běstvinu a vrátil se změněný k nepoznání. Obzvláště co se barvy oblečení týče... Jeho prvním oddílovým vedoucím byl, v té době ještě ne-hlavní-vedoucí Honza Kotek. V následujících letech vystřídal i ostatní vzory oddíláků.

Protože pracuje raději rukama než hlavou, na LOS vede komando bílých plášťů, čili trénuje účastníky v praktické chemii. Stejně tak se stará o večerní vyžití těch, kteří už nechtějí koukat do knih ani se honit za kopacím míčem. Po večerech myje nádobí a rád se vyskytuje všude, kde je oheň – třeba při zapalování táboráku.


Vladimír Palivec

Vláďa představuje nejmodernější model běstvinských vedoucích. Je svěží, pohledný a výkonný, množství jeho volného času se limitně blíží nekonečnu, a naopak běstvinské stereotypy nechává na bodu mrazu. Je produktem velkolíhně nadaných chemiků v Ostrově nad Ohří.

Studuje doktorský program na VŠCHT v Praze a mimo to se věnuje výpočetní chemii na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Nejčastěji se vyskytuje v blízkosti půvabných dívek nebo svého červeného batohu. Vláďovou pihou krásy jsou křivé palce na nohou, což obvykle ani dívkám, ani červenému batohu nijak nevadí.

Petr Slavíček

Spolu s Honzou Kotkem patří Petr Slavíček k největším pamětníkům, neboť na Běstvinu přijel poprvé jako mladý holobradý studentík mezi prvním a druhým ročníkem gymnázia v roce 1991. Dnes sice musí občas oholit tváře, však mladický duch tomuto profesorovi působícímu na VŠCHT v Praze zůstal. Je velkolepým velitelem ranních rozcviček a přednáší fyzikálně-chemickou tematiku.

Jako známý vegetarián plně podporuje Zuzčiny snahy o omezení tučného masa a zezelenění jídelníčku. Má nepřehlédnutelný cit pro puritánsky čistou češtinu, podle všech zjištění ale není natolik starý, aby se osobně podílel na díle obrozenců 19. století, ač by jistě rád.


Extended:

Na organizaci chemického programu se podílí řada dalších lidí, z nichž někteří na Běstvině stráví každoročně mnoho dní. Patří k nim především: